SEKTÖRÜN DEVLERİ 2019 YILINDA YİNE VE SADECE SOLAREX İSTANBUL’DA…

 

solarex-bb-logo

12. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı “Solarex İstanbul”, “Sun For All, All For SunHer şey İçin Güneş, Güneş İçin Her şey” sloganıyla, dünya devlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

04 – 06 Nisan 2019 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuara, çok sayıda profesyonel ziyaretçinin yanı sıra, dünya genelinden katılacak alım heyetleri iştirak edecek.

Hazırlıkları son hızla devam eden, 12. Solarex İstanbul’a iştirak edecek firmaların, bir an önce yerlerini ayırtmaları gerekiyor. Fuar, dünyada ve Türkiye’de güneş enerjisi üretimine ilişkin çeşitli konuların tartışılacağı arenaya ev sahipliği yapacak.

Voli Fuar tarafından gerçekleşecek olan fuarın amacı, güneş enerjisi kaynaklarının ve güneş enerjisi piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamalarının pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği, yeni ürünlerin profesyonel ziyaretçisine sergileneceği bir ortam oluşturmak.

Türkiye başta olmak üzere İngiltere, Almanya, İtalya, Avusturya gibi Avrupa ülkeleri ile Rusya, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden ziyaretçilerin geldiği Solarex İstanbul’u bu yıl da dünya genelinden çok sayıda profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Solarex 2019’a Büyük Medya Desteği!

Sektörün önemli portal, medya, fuar ve dernekleri ile medya iş birliği yapıldı. Bunlardan bazıları, Solar Novus Today, ENF Solar, Guangzhou Int’l Solar PV Exhibition, Inter Solar Avrupa, Inter Solar Kuzey Amerika ve PV Magazine sayılabilir. Bunların dışında, dünya genelinde sektörün önemli fuarlarına da Solarex olarak katılım sağlanmaktadır.

Güneş Enerjisi Dünyasının En önemli Buluşmasına Bütün Sektörü Davet Ediyoruz…

Türkiye’de yaygınlığı artmaya devam eden güneş enerjisi teknolojileri ilk spesifik fuarına Voli Fuar ile kavuştu. İlk olarak 2008 yılının Mart ayında düzenlenen fuar, Türkiye’nin güneş enerjisi sistemlerinin geldiği son noktayı gözler önüne seren, bilgi akışını sağlayan ilk ve tek etkinlik…

Enerji sektörüne yepyeni açılımlar sunmayı hedefleyen Güneş Enerjisi Fuarı, organizasyonlarıyla sektörü canlandırmak ve Türkiye’nin zengin güneş enerjisinden faydalanmak üzere sektörün liderlerini İstanbul’da buluşturuyor.

Özellikle yaz aylarında hem güneş enerjisinin, hem de soğutma ihtiyacının en yüksek olduğu dönemde, yenilenebilir enerji, günümüzün konusu olarak global krizden etkilenmeden yol alan sektördür.

Her yönüyle yeni yatırımlara hazır olan Türkiye, yeni enerji projeleri ile çok hızlı yol alıyor ve sektörün önemi her geçen gün artmaya devam ediyor.

Türkiye’de hızla gelişen bir katılımcı kitlesine doğru giden Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı “Solarex İstanbul”, her geçen gün büyüyen bir organizasyon olup bundan sonraki süreçte de gerek yurt içi gerekse yurt dışı firmaların yoğun ilgisi ve katılımıyla yoluna devam ediyor.

Avrupa’daki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı katılımcısı pek çok firma, fuar sayesinde bir araya geldiklerini ve “Solarex İstanbul”’da yeni yatırımlar konusunda ikili görüşmeler yapabildiklerini ve bu görüşmeler sonrasında da gelecek yıllarda sektör için olumlu bir takım gelişmeler yaşanacağını belirtiyorlar.

 

Daha Fazla Bilgi İçin;

VOLİ Fuar Hizmetleri A.Ş.
Ebru Pekel / Kurumsal İletişim Müdürü
Tel: 0 212 604 50 50
ebru.pekel@voli.com.tr
Gsm: 0 532 434 81 04
ebru.pekel@voli.com.tr

Avrasya’nın En Kapsamlı Fuarı 10. Solarex İstanbul, Kapılarını Açıyor

 

solarex-bb-logo

 

Türkiye’deki sektör temsilcileri ile yatırımcıları bir araya getirecek Solarex İstanbul Fuarı, 10. Yılına Özel Etkinliklere Ev Sahipliği Yapıyor. 5 Nisan Çarşamba günü “Wow İstanbul Hotels & Convention Center” ’da SMA Sponsorluğunda Uluslararası Konferansa hazırlanan fuar, dünya genelinde üst düzey konuşmacıları bir araya getiriyor.

bulten17-gorsel

10 Yıllık Emeğin Hikayesi: Solarex İstanbul Fuarı

6 – 8 Nisan tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi 9- 10- 11 ve 12. Salonlar’da 10.’su düzenlenecek olan Solarex İstanbul Fuarı; yaşamımızdaki ürünlere hayat veren güneş teknolojilerine yönelik çözümlerin bir arada sergilendiği; nitelikli ziyaretçisiyle her yıl daha da büyüyen; güneş sektörünün yatırımları için bölgesinin en çok tercih edilen ticari buluşma noktasıdır.

Katılımcılar; önemli jeopolitik konumu ile farklı bölge ekonomilerinin önemli noktası olan İstanbul’da, güneş sektörünün de güç birliği ile her sene büyüyen ve gelişen Solarex  İstanbul Fuarı’nda yer alarak; Türkiye, Orta ve Batı Avrupa, Balkanlar, Rusya, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika’dan solar endüstrilerinin karar vericileriyle buluşma fırsatı yakalarken; aynı zamanda üretim güçlerini göstererek ticaret hacimlerini artırabilecekler.

Solarex İstanbul’a Özel Sponsorlar

10. Yılına özel olarak çok sayıda sponsorluğun bulunduğu fuarda, içecek sponsoru REDBULL, rent a car çözüm ortağı AVİS, Konferans Sponsoru SMA, Seminer Sponsoru ARRAY, konaklama sponsoru Steigenberger Airport Hotel İstanbul ile güneş sektörünün ve hizmet verdiği tüm endüstrilerin buluşma noktası olmak için emin adımlarla ilerliyor.

Fuarda, uluslararası uçuşlarda, resmi havayolu partneri olarak THY Star Alliance ile %20’ye varan indirimlerle yolculuk etmek mümkün.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul genelinde tanıtım çalışmalarına ağırlık veren Solarex İstanbul Fuarı, metro içi led ekranlar, metrobüs duraklarındaki afişlerle, geniş bir reklam kampanyası yürütüyor.

Solarex İstanbul Fuarı’ndan bir gün önce SMA sponsorluğunda gerçekleşecek, 5 Nisan tarihli konferansa kayıt yaptıran dinleyiciler, konusunda uzman uluslararası konuşmacıları dinleme fırsatı yakalayacaklar. Epdk- Teiaş – Enerjisa- Trepaş’ın oturum yapacağı konferansta, Turseff’ten Dario Dilucia La perna, Avrupa Kalkınma Bankası’ndan Bengi Kılıç, Fraunhoferise & Allianz Climate Solutions’dan Klaus Kefer, Dr. Mete Çubukçu, Solar Baba Platfomu’ndan Ateş Uğurel, Güyad Yönetim Kurulu Başkanı Birol Ergüven, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Erden, Mustafa Tırıs, Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Başkanı Avukat Süleyman Boşça ve Avukat Mert Karamustafaoğlu konuşmacılar arasında yer alıyorlar.

 

Solarex Sosyal Medya Ekibi’nden Canlı Yayın

Facebook, twitter, linkedin ve instagram solarex istanbul hesapları sosyal medya ekibi tarafından takipediliyor ve takipçileriyle paylaşılıyor. #lovesun ve  #solarex10sion hashtagleri ile 6- 7- 8 Nisan tarihlerinde fotoğrafları paylaşan 3 takipçiye, çift kişilik sinema bileti hediye edilecek ve ekip fuardan yapacağı canlı yayın ile sektörü bilgilendirecek.

Solarex İstanbul Fuarı; her yıl artan katılımcısı ve 100’e yakın ülkeden 25.000 üzerinde ziyaretçisi ile katılımcılarının yeni pazarlara açılmalarına fırsat sağlayarak, Avrasya’daki en kapsamlı buluşma platformu olmaya devam edecek.

Nitelikli ziyaretçilerle katılımcıları buluşturan fuar, yeni pazar arayışlarının ve küresel rekabetin kritik önem kazandığı bu dönemde güneş enerjisi sektörüne ivme katıyor.

6 – 8 Nisan tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de düzenlenecek Solarex İstanbul Fuarı; 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Detaylı Bilgi İçin:

Solarex İstanbul Fuarı ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.solarexistanbul.com

web sitesini ziyaret edebilir ya da aşağıdaki iletişim adresleri ile bağlantı kurabilirsiniz.

Ebru Pekel

Voli Fuar

Kurumsal İletişim Müdürü

Evren Mahallesi Bahar Caddesi Polat İş Merkezi B Blok Kat:3

Güneşli- Bağcılar/ İstanbul

Tel: 0 212 604 50 50

www.voli.com.tr 

ebru.pekel@voli.com.tr